Türkiye’nin En Çok Kazanan Youtube Kanalları | Top 10 Liste

20.09.2019
884
A+
A-
Türkiye’nin En Çok Kazanan Youtube Kanalları | Top 10 Liste
Bu Yazıyı Paylaş:

Türkiye’nin en çok para kazanan youtube kanalı hangisi? Türkiye’nin en popüler youtube kanalları hangileri?  En çok kazanan Türk youtuber kimdir? En çok abonesi olan Türk youtube kanalı hangisi?

Youtube Türkiye deyince aklımıza bir çok soru geliyor öyle değil mi?

Bu yazımızda Türkiye’de en popüler youtube kanalları sıralamasında ilk 10 sırayı inceleyeceğiz.

Günümüzde internetten para kazanma denince akla gelen yöntemlerin başında Youtube ile para kazanmak gelmektedir. Her ne kadar zor ve sabır isteyen bir iş olsa da, tüm bu zorlukları aşarak milyonlarca takipçiye ulaşan ve günlük milyonlarca izlenmesi olan kanallar bulunmaktadır. Bu kanallar sadece bir günde binlerce lira para kazanabilmektedir. Şimdi 10 numaradan başlayarak zirveye doğru Türkiye’nin en iyi youtube kanalları listesini inceleyelim.

UYARI: Kanal kazançları socialblade.com adresinden alınmış olup %100 doğruluğu kanıtlanmayan verilerden oluşturulmuştur. Kanalların gerçek kazançları burada belirtilen rakamların altında olabilir.

#10 – OHA diyorum!

Oha diyorum Youtube Kanalı

OHA diyorum kanalı eğlence kategorisinde 9 Haziran 2014 tarihinde açılmıştır. Yaklaşık 5,5 milyon abonesiyle Türkiye’de en çok aboneye sahip kanallar sıralamasında 10. Sırada yer almaktadır.

OHA diyorum kanalı, kalabalık bir ekiple birbirinden ilginç ve eğlenceli videolara imza atan Türkiye’nin en başarılı kanalları arasında yer almaktadır.

Kanal, toplam 2592 videosuyla 3 milyardan fazla video izlenmesi almayı başarmıştır.

Kanalda günlük ortalama 1,5 milyon video izlenmesi olmaktadır.

Son 30 günde 20 bin yeni abonesi olan kanala, her gün yeni aboneler katılmaya devam etmekte.

Oha diyorum kanalı bu istatistikleriyle Türkiye’nin en çok para kazanan youtube kanalları listesine girmeyi başarmıştır.

Oha diyorum kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 10 bin $ ile 167 bin $, yıllık ise 125 bin $ ile 2 milyon $ arasında bir youtube kazancı elde etmektedir.

#9 – Oyuncak Avı

Oyuncak Avı Youtube Kanalı

Oyuncak Avı kanalı, toplamda 5,48 milyon abonesiyle Youtube Türkiye sıralamasında 9. sırada yer almaktadır.

Eğlence kategorisinde yer alan kanalın toplamda 4,5 milyardan fazla video izlenmesi bulunmaktadır.

Oyuncak Avı kanalında, ana karakteri Öykü’nün videolarından oluşan, çocuk kanalı konseptinde videolar yayınlanmaktadır.

Kanala her gün yüzlerce yeni abone katılırken,  kanalın günlük 10 milyondan fazla video izlenmesi olmaktadır.

Oyuncak Avı kanalı bu istatistikleriyle Türkiye’nin en çok para kazanan youtube kanalları listesine girmeyi başarmıştır.

Oha diyorum kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 65 bin $ ile 1 milyon $, yıllık ise 780 bin $ ile 12,5 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#8 – Reynmen

Reynmen Youtube Kanalı

Gerçek adı Yusuf Aktaş olan ve Rynmen lakabıyla ünlü olan ve sahibiyle aynı adı taşıyan Reynmen kanalı 5,56 milyon abonesiyle Youtube Türkiye sıralamasında 8. sırada yer almaktadır.

Reynmen youtube kanalı eğlence kategorisinde 12 Haziran 2016 tarihinde oluşturulmuştur.

Kanalda toplamda 53 video bulunmaktadır. Toplamda 700 milyondan fazla video izlenmesi bulunmaktadır.

Günlük 2-3 bin yeni abone katılan kanalda günlük 1 ile 2 milyon arasında video izlenmektedir.

Reynmen kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 15,5 bin $ ile 247 bin $, yıllık ise 185 bin $ ile 3 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#7 – OYUNCAKOYNUYORUM

Oyuncakoynuyorum Youtube Kanalı

OYUNCAKOYNUYORUM kanalı 13 Mart 2016 tarihinde eğlence kategorisinde oluşturulmuş, aslında çocuk videoları yayınlanan bir çocuk kanalıdır.

Kanal, toplam 5,59 milyon abone sayısıyla youtube Türkiye sıralamasının 7. sırasında yer almaktadır.

Kanalda toplamda 3 milyardan fazla video izlenmesi bulunmaktadır.

Son 30 günde 110 bin yeni abone kazanan kanalda günlük ortalama 2-5 bin abone artışı olmaktadır.

Günlük ortalama 3 ile 5 milyon  arasında video izlenmesi olan kanal bu başarısıyla Türkiye’de en çok kazanan youtube kanalları listesine girmeyi başarmıştır.

OYUNCAKOYNUYORUM kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 28 bin $ ile 447 bin $, yıllık ise 336 bin $ ile 5,4 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#6 – Kafalar

Kafalar Youtube Kanalı

Kafalar kanalı 26 Aralık 2014 tarihinde Eğlence kategorisinde oluşturulmuş bir youtube kanalıdır. Kafalar, 6,02 milyon abonesiyle youtube Türkiye sıralamasında 6. sırada yer almaktadır.

Toplamda 306 video yayınlayan Kafalar kanalında, toplam 1,1 milyardan fazla video izlenmesi bulunmaktadır.

Kanalda her gün 1 milyon video izlenmesi olurken, kanala günlük ortalama 5 bine yakın yeni abone  katılmaktadır.

Kafalar kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 8,8 bin $ ile 140 bin $, yıllık ise 105 bin $ ile 1,7 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#5 – Ali Baba

Ali Baba Youtube Kanalı

Ali Baba youtube kanalı, 8 Mayıs 2016 tarihinde oluşturulmuştur ve 6,03 milyon abonesiyle abone sayısı bakımından youtube Türkiye sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

Toplamda 369 video bulunan kanal, toplamda 1,8 milyarı video izlenmesi bulunmaktadır.

Son verilere göre kanalda abone artışından ziyade azalış gözlenmiştir. Video izlenmelerine bakıldığında da son günlerde ciddi bir düşüş görülmektedir.

Ali Baba kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 32 bin $ ile 519 bin $, yıllık ise 390 bin $ ile 6,2 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#4 – Skgames

Skgames Youtube Kanalı

Türkiye’de en fazla aboneye sahip 4. youtube kanalı, oyun kategorisinde yer alan Skgames kanalıdır. Toplamda 6,11 milyon abonesi olan kanala, günlük ortalama 2 bin ile 5 bin arası yeni abone katılırken, son 30 günde toplamda 100 bin yeni abone katılmıştır.

Kanalda sadece 7 video olmasına rağmen, toplamda 251 milyondan fazla video izlenmesiyle şaşırtıcı derecede mükemmel bir istatistik yakalamış durumdadır. Kanalda 100 milyonun üzerinde izlenen 2 video bulunmaktadır. Sadece 7 video ile 6,11 milyon aboneye ulaşmak herhalde çok nadir rastlanan bir durumdur. Siz ne dersiniz?

Kanalda günlük 100 binden fazla video izlenirken, kanala her gün ortalama 2 bin yeni abone katılmaktadır.

Skgames kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 800 $ ile 14 bin $, yıllık ise 10 bin $ ile 170 bin $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#3 – Orkun Işıtmak

Orkun Işıtmak Youtube Kanalı

Youtube’da en fazla aboneye sahip 3. kanal kendisiyle aynı ismi taşıyan kanalıyla Orkun IŞITMAK’tır. ‘Eğlence?’ kategorisinde yer alan kanalda eğlence ve komedi videolarının yanı sıra, vloglar ve gündelik yaşamından bir çok kesiti aktardığı videolar yer almaktadır.

Orkun Işıtmak youtube kanalının anlık olarak 6,84 milyon abonesi bulunmaktadır. Her gün abone sayısına 500 ile bin arasında yeni abone kazandırmayı başaran kanal, abone sayısını son 30 günde 60 bin arttırmıştır.

Toplamda 1,7 milyar video izlenmesi bulunan kanalda her gün ortalama 700 bin civarında video izlenmesi olmaktadır.

Orkun Işıtmak kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 8 bin $ ile 129 bin $, yıllık ise 96 bin $ ile 1,5 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#2 – Enes Batur

Enes Batur Youtube Kanalı

Youtube Türkiye’de abone sayısına göre 11,1 milyonu geçen abonesiyle en fazla aboneye sahip 2. kanal Enes Batur kanalıdır. Oyun kategorisinde 18 Kasım 2012 tarihinde oluşturulan kanal bünyesinde toplam 1798 video bulunmaktadır.

Özellikle gençler arasında oldukça popüler olan Enes Batur sonraları oyun kategorisinden ziyade farklı videolara yönelmiştir.

Şu ana kadar 5,2 milyar civarında video izlenmesi olan kanalda günlük 2 milyon ile 6 milyon arasında yeni video izlenmesi olmaktadır.

Enes Batur kanalı abone sayısına her geçen gün 2 bin ile 8 bin arasında yeni abone eklenmektedir.

Son 30 günde 200 bin yeni abone kazanan kanal youtube geneli video izlenme sayısı sıralamasında 255. sırada yer almaktadır.

Enes Batur kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 36 bin $ ile 584 bin $, yıllık ise 438 bin $ ile 7 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.

#1 – Netd Müzik

Netd Müzik Youtube Kanalı

Netd Müzik kanalı 23 Ocak 2014 yılında müzik kategorisinde oluşturulmuştur.

Netd Müzik kanalı 15 milyon abonesiyle youtube Türkiye’nin en çok aboneye sahip kanallar sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca müzik kategorisinde yer alan youtube kanalları sıralamasında da 80. sırada gelmektedir.

Abone sayısı ile birlikte 31 milyardan fazla video izlenmesiyle de youtube Türkiye’de ilk sırada yer almaktadır.

Kanalda toplamda 10985 video bulunmaktadır. Her gün ortalama 20 milyona yakın video izlenmesi bulunan kanal, abone sayısına her gün ortalama 10 binden fazla yeni abone daha katılmaktadır.

Netd Müzik kanalı socialblade.com verilerine göre aylık 137 bin $ ile 2,2 milyon $, yıllık ise 1,6 milyon $ ile 26,4 milyon $ arasında bir kazanç elde etmektedir.


Dünya’nın En Çok Para Kazanan Youtube Kanalları

Bu yazımızda Türkiye’nin en çok kazanan 10 youtube kanalını inceledik. Kim bilir belki bir gün sizlerden biri bu kanallar listesinde yer almayı başaracak kadar çok popüler bir youtube kanalı sahibi olur!

Yazılarımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeni yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Webkazanmarehberi Facebook hesabını takip etmek için TIKLAYIN!

Webkazanmarehberi Twitter: @webkazanma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Baran Kadir Tekin dedi ki:

    Bemim 130bin abonem var https://www.youtube.com/barankadirtekin