Dünya’nın En Çok Kazanan Youtube Kanalları | Top 10 Liste

19.09.2019
617
A+
A-
Dünya’nın En Çok Kazanan Youtube Kanalları | Top 10 Liste
Bu Yazıyı Paylaş:

Sizce Dünya’nın en çok kazanan kanalı hangisi?

Günümüzde internetten para kazanmak denince akla gelen yöntemlerin başında Youtube ile para kazanmak gelmektedir. Her ne kadar zor ve sabır isteyen bir iş olsa da, tüm bu zorlukları aşarak milyonlarca takipçiye ulaşan ve günlük milyonlarca izlenmesi olan kanallar bulunmaktadır. Bazı youtube kanalları ise günde binlerce dolar kazanabilecek kadar abone ve video izlenmesine sahip olmayı başarmıştır.

Peki Dünya’nın en çok kazanan youtube kanalları listesinde ilk sırada hangi kanal var? En çok kazanan youtuber kim? Dünya’nın en fazla aboneye sahip youtube kanalı hangisi? En çok video izlenen youtube kanalı hangisi?

Dünya’nın en çok kazanan youtube kanallar listesinin ilk 10 sırasını merak ediyorsanız 10 numaradan 1 numaraya doğru youtube en çok kazanan kanallar listesini inceleyelim.

#10 – Babadun


Babadun Youtube Kanalı

Babadun kanalı eğlence kategorisinde 14 Ekim 2014 tarihinde açılmıştır. Yaklaşık 42,4 milyon abonesiyle en çok aboneye sahip kanallar sıralamasında 10. Sırada yer almaktadır.

Kanal, toplam 14 milyardan fazla video izlenmesiyle en çok video izlenmesi bulunan kanallar sıralamasında 40. sırada yer almaktadır. Ayrıca kanal, eğlence kategorisinde 4. sırada yer alırken, kendi ülkesi olan Meksika sıralamasında 1. sırada yer almaktadır.

Kanalda günlük ortalama 12-18 milyon arası video izlenmesi olmaktadır.

Son 30 günde 600 bin yeni abonesi olan kanala, her gün ortalama 15 ile 25 bin arası yeni abone katılmaktadır.

Kanalın günlük 50 bin $, aylık 1,8 milyon $, yıllık ise 21,7 milyon $ civarında kazancı olmaktadır.

#9 – Zee Music Company


Zee Music Company Youtube Kanalı

Zee Music Company, Türkiye’deki Netd müzik platformuna benzeyen yapısıyla Hindistan kökenli bir müzik şirketinin youtube kanalıdır.

Toplamda 43,5 milyon abonesiyle Dünya sıralamasında 9. sırada yer almaktadır.

Kanalın toplamda 20 milyardan fazla video izlenmesi bulunmaktadır. Bu rakamla en çok video izlenmesi olan kanallar arasında 17. sırada bulunan kanal, müzik kategorisinde 4. sırada yer alırken, kendi ülkesi olan Hindistan’daki youtube kanalları arasında 3. sırada yer almaktadır.

Kanala her gün ortalama 50 bin yeni abone katılırken,  kanalın günlük 25 milyondan fazla video izlenmesi olmaktadır.

Günlük kazancı 100 bin $ civarında olan kanal, aylık 3,2 milyon $, yıllık ise 38,5 milyon $ kazanç elde edebilmektedir.

#8 – Dude Perfect


Dude Perfect Youtube Kanalı

Dude Perfect kanalı bir hayli kalabalık bir ekipten oluşan ve birbirinden çılgın videoların  yayınlandığı Spor kategorisinde yer alan bir youtube kanalıdır. Kanal 45,8 milyon abonesi ise en fazla abonesi olan kanallar sıralamasında 8. sırada yer almaktadır.

Kanalda toplamda 213 video bulunmaktadır. Toplamda 8,9 milyar video izlenmesi bulunan kanal, en çok video izlenmesi olan kanallar sıralamasında 107. Sırada yer almaktadır.

Dude Perfect kanalı Spor  kategorisinde 3. sırada yer alırken, ülkesi olan Amerika’da 5. sırada gelmektedir.

Günlük 20 bin yeni abone katılan kanalda günlük 5 ile 10 milyon arasında video izlenmektedir.

Kanal günlük 15-20 bin $ kazanç sağlarken, bu rakam aylık 1 milyon $, yıllık ise 12 milyon $ civarında olmaktadır.

#7 – Justin Bieber

Justin Bieber Youtube Kanalı

Justin Bieber ile aynı isimde 15 Ocak 2007 tarihinde açılan kanalda, şarkıcının kliplerinden ve diğer videolarından oluşan toplamda 134 video bulunmaktadır.

Justin Bieber kanalı 46,5 milyon abone sayısıyla Dünya sıralamasının 7. sırasında yer almaktadır.

Kanal eğlence kategorisinde 3. sırada yer alırken, ülkesi Kanada’da tüm youtube kanalları içinde ilk sırada yer almaktadır.

Toplamda 630 milyon video izlenmesi bulunan kanal, bu sıralamada bir hayli gerilerde yer almaktadır.

Son 30 günde 300 bin yeni abone kazanan kanalda günlük ortalama 10-15 bin abone artışı olmaktadır.

Günlük ortalama 100-200 bin arasında video izlenmesi olan kanalın günlük kazancı 200-1000 $ arasındayken, bu rakam aylık 12 bin $, yıllık ise ortalama 145 bin $ civarındadır.

#6 – WWE

WWE Youtube Kanalı

WWE kanalı 11 Mayıs 2007 tarihinde Spor kategorisinde oluşturulmuş bir youtube kanalıdır. WWE, 48.4 milyon abonesiyle Dünya sıralamasında 6. sırada yer almaktadır.

WWE kanalı Amerika’da çok sevilen Amerikan Güreşi videoları içeren en popüler kanaldır.

Toplamda 43,421 video yayınlayan WWE kanalı 35,6 milyar video izlenmesi ile en çok video izlenmesi bulunan kanallar sıralamasında Dünya’da 4. sırada yer almaktadır.  Kanal, Spor kategorisinde 2. sırada yer alırken, ülkesi Amerika’da tüm kanalla içinde 4. sırada yer almaktadır.

Kanalda her gün 15-25 milyon video izlenmesi olurken, günlük ortalama 30 bin yeni abone kanala katılmaktadır.

Günlük ortalama 60-120 bin $ kazancı olan kanal, aylık ortalama 2,9 milyon $, yıllık ise ortalama 35 milyon $ kazanç sağlamaktadır.

#5 – Set India

Set İndia Youtube Kanalı

Set India youtube kanalı, 56 milyon abonesiyle abone sayısı bakımından Dünya sıralamasında 5. sırada yer almaktadır.

Toplamda 32,678 video bulunan kanal, toplamda 40 milyarı geçen video izlenme sayısıyla Dünya sıralamasında en çok video izlenen 2. kanalı konumundadır.

Eğlence kategorisinde 20 Eylül 2006 tarihinde oluşturulan kanal kendi ülkesi olan Hindistan’da T-Series kanalından sonra 2.sırada yer almaktadır.

Her gün abone sayısı 50-70 bin artan kanalda son 30 gün içinde toplam 2,2 milyon abone artışı olmuştur.

Her gün ortalama 50-80 milyon arasında video izlenmesi olan kanalın günlük kazancı  250 bin $ civarındadır.

Set India kanalı aylık ortalama 7,5 milyon $, yıllık ise ortalama 90 milyon $ civarında reklam geliri elde etmektedir.

#4 – Cocomelon – Nursery Rhymes

Cocomelon Nursery-Rymes Youtube Kanalı

Dünya’da en fazla aboneye sahip 4. Kanal eğitim kategorisinde yer alan Cocomelon – Nursery Rhymes kanalıdır. Toplamda 60 milyon abonesi olan kanala, günlük ortalama 80 bin ile 100 bin arası yeni abone katılırken, son 30 günde toplamda 2,7 milyon yeni abone katılmıştır.

Cocomelon – Nursery Rhymes kanalı eğitim kategorisinde yer alan kanallar arasında ilk sırada yer alırken, ülkesi Amerika’da tüm youtube kanalları sıralamasında 3. sırada yer almaktadır.

Kanalda toplam 458 video olmasına rağmen, toplamda 38,6 milyar video izlenmesiyle en çok video izlenmesi olan kanallar sıralamasında 3. sırada yer almaktadır. Kanalda her gün ortalama 50-80 milyon arasında video izlenmektedir.

Kanalın günlük kazancı ortalama 200-300 bin $ civarında olmaktadır. Aylık kazancı 9 milyon $, yıllık kazancı ise 108 milyon $ civarındadır.

#3 – 5-Minute Crafts

5-Minute Crafts Youtube Kanalı

Youtube’da en fazla aboneye sahip 3. Kanal 5-Minute Crafts kanalıdır. ‘Nasıl Yapılır?’ kategorisinde yer alan kanalda hayatı kolaylaştıracak basit ipuçları eğlenceli bir biçimde anlatılıyor.

5-Minute Crafts youtube kanalının anlık olarak 60,6 milyon abnesi bulunmaktadır. Her gün abone sayısına 15 bin ile 25 bin arasında yeni abone kazandırmayı başaran kanal, abone sayısını son 30 günde 800 bin arttırmıştır.

5-Minute Crafts kanalı ‘Nasıl Yapılır?’ kategorisinde Dünya sıralamasında ilk sırada yer alırken, ülkesi olan Amerika’da PewDiePie kanalından sonra 2. sırada gelmektedir.

Kanal günlük ortalama 50 bin $ kazanırken, bu kazancı aylık 1,6 milyon $, yıllık ise ortalama 19 milyon $’a kadar çıkmaktadır.

Toplamda 23,4 milyar video izlenmesi bulunan kanalda her gün ortalama 10 ile 20 milyon arasında video izlenmesi olmaktadır. Kanal video izlenme sıralamasına göre Dünya genelinde 11. Sırada yer almaktadır.

#2 –  PewDiePie

PewDiePie Youtube Kanalı

Youtube’da abone sayısına göre 101 milyonu geçen abonesiyle en fazla aboneye sahip ikinci kanal PewDiePie kanalıdır. Eğlence kategorisinde 29 Nisan 2010 tarihinde oluşturulan kanal bünyesinde toplam 3952 video bulunmaktadır.

Şu ana kadar 23,5 milyar civarında video izlenmesi olan kanalda günlük 10 milyon ile 20 milyon civarında video izlenmesi olmaktadır.

PewDiePie  kanalı ,her geçen gün abone sayısına 20 bin ile 60 bin arasında yeni abone eklenmektedir.

Kanal aylık ortalama 2 milyon $ kazanırken, bu kazancı yıllık 26 milyon $’a kadar çıkabilmektedir.  Ayrıca kanal günlük 25 bin $ ile 75 bin dolar arasında kazanç sağlayabilmektedir.

PewDiePie  kanalı, eğlence kategorisinde Dünya sıralamasında ilk sırada yer alırken, kendi ülkesi olan Amerika’da da tüm kanallar içinde ilk sırada yer almaktadır.

Son 30 günde 1,7 milyon yeni abone kazanan kanal youtube geneli video izlenme sayısı sıralamasında 11. sırada yer almaktadır.

#1 – T-Series

T-Series Youtube Kanalı

T-Series kanalı 13 Mart 2006 yılında Hindistan merkezli, müzik kategorisinde oluşturulmuş bir youtube kanalıdır.

T-Series kanalı 112 milyon abonesiyle Dünya’da en çok aboneye sahip kanallar sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca müzik kategorisinde yer alan youtube kanalları sıralamasında da ilk sırada gelmektedir.

83 milyar video izlenmesi bulunan T-Series kanalı video izlenme sayısı açısından da Dünya sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Bu istatistikler T-Series kanalını kendi ülkesi olan Hindistan’da da ilk sıraya taşımaya yeterli olmuş görünüyor.

Kanalda toplamda 13837 video bulunmaktadır. Her gün ortalama 100 milyondan fazla video izlenmesi bulunan kanal, abone sayısına her gün ortalama 100 bin yeni abone daha katılmaktadır.

Günlük 25 bin $ ile 400 bin $ arasında kazancı olan T-Series kanalının aylık ortalama 12 Milyon $, yıllık ise 144 Milyon $’a kadar ulaşan bir kazancı bulunmaktadır.

Türkiye’nin En Çok Para Kazanan 10 Youtube Kanalı


Bu yazımızda Dünya’nın en çok kazanan 10 youtube kanalını inceledik. Kim bilir belki bir gün sizlerden biri bu kanallar listesinde yer almayı başaracak kadar çok popüler bir youtube kanalı sahibi olur!

Yazılarımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarımızı takip ederek yeni yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

Webkazanmarehberi Facebook hesabını takip etmek için TIKLAYIN!

Webkazanmarehberi Twitter: @webkazanma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.