WordPress Ad-inserter Eklentisi Kurulum ve Ayarları

24.05.2019
570
A+
A-

Wordpress web sitelerinde Ad-inserter eklentisi ile yazı içinde adsense reklamları göstererek adsense kazancını arttırmak mümkün. Peki ad-inserter eklenti ayarları nasıl yapılır? Detaylar yazıda…

WordPress Ad-inserter Eklentisi Kurulum ve Ayarları
Bu Yazıyı Paylaş:

WordPress web sitelerinde Ad-inserter eklentisi ile yazı içinde adsense reklamları göstererek adsense kazancını arttırmak mümkün. Peki ad-inserter eklenti ayarları nasıl yapılır? Detaylar yazıda…

Özet olarak bu yazıda;

  • Ad-inserter eklentisi nasıl kurulur?
  • Ad-inserter eklenti ayarları nasıl yapılır?
  • Ad-inserter ile yazı içine reklam nasıl eklenir?

Bir çok kaynakta adsene kazancını arttırmak için doğru reklam yerleşimi yapılması gerektiğinden bahsedilmektedir. Aslında doğru reklam yerleşimi kavramı; ziyaretçinin web sitesinde en çok odaklandığı yerlere reklam koymak demektir. Ancak her web sitesi içeriği, teması vb farklılık göstereceğinden web sitesi sahipleri bir ziyaretçi gibi tarafsız bir gözle web sitesini inceleyerek ziyaretçilerin en çok odaklandıkları yerleri tespit etmelidir.

Ancak bir blog veya haber sitesi için siteye gelen ziyaretçinin en çok odaklanacağı yer elbette yazı içeriği olacaktır. Bu nedenle yazı paragrafları arasında adsense reklamları yayınlamak adsense kazancınızı arttırmada doğrudan katkı sağlayacak akıllıca bir hamle olacaktır.

Özellikle wordpress altyapısını kullananlar için ad-inserter eklentisi yazı içine reklam eklemek için en etkili ve kolay yöntemdir. Ad-inserter eklentisi 2 yüz bin üzerinde wordpress kullanıcısı tarafından kullanılan en etkili reklam eklentilerinden birisidir.

1- Ad-inserter eklentisi nasıl kurulur?

Ad-inserter eklentisini kurmak için wordpress sol menüde Eklentiler–> Yeni Ekle başlığını tıklayın. Açılan sayfada arama alanına ad-inserter yazın.

ad-inserter-eklentisi-kurulumu

Ad-inserter Eklenti Kurulumu

İlk sırada çıkan eklentiyi Hemen Yükle butonuna basarak yükleme işlemini yapın ardından Etkinleştir butonuna tıklayarak eklentiyi etkinleştirin.

2- Ad-inserter eklenti ayarları nasıl yapılır?

Etkinleştirme işleminden sonra wordpress sol menüde Ayarlar menüsünün altına Add-Inserter başlığı eklenecektir. Bu seçeneğe tıklayarak ad-inserter başlığına geçiş yaparak ayarlarını gerçekleştirebileceğiz.

ad-inserter-ayarlari-nasil-yapilir

Ad-inserter Ayarları Nasıl Yapılır

Şimdi görseldeki alanları açıklayalım.

1- Bu alana reklam kodunu yerleştirin. Burada esnek reklam seçebileceğiniz gibi yazı içi reklam türünden de ekleme yapabilirsiniz.

2- Burada reklamları yazı paragrafları arasında göstereceğimiz için Posts seçeneğini aktifleştiriyoruz.

3- İnsertion başlığında Between posts seçilerek yazı içinde reklam göstereceğimizi belirtiyoruz.

4- Burası önemli bir nokta. Burada yazı içinde hangi paragraflardan sonra reklam gösterileceğini belirliyoruz. Aralarına virgül koyarak paragraf sayılarını yazıyoruz.

5- Bu alanda reklamın konumunu belirliyoruz. Center seçerek reklamın ortalanmış olarak gösterilmesini sağlayacağız.

6- Bu alanı tıkladığımızda alt tarafta yeni bir pencere açılacaktır.

ad-inserter-ayarlari-nasil-yapilir-2

Ad-inserter Ayarları Nasıl Yapılır?

1 numaralı alanda insertion alanındaki seçeneklerin görsel olarak seçimini yapabileceğiz.

2 numaralı alanda ise Alignment alanındaki seçeneklerin görsel olarak seçimini yapabileceğiz.

 

Tüm bu ayarları kendi web sitenize göre uygulayabilirsiniz.

Ad-inserter ile reklam eklerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hangi paragraflar arasında reklam yerleştirileceğidir. Ekleyeceğimiz reklamlar sitenin doğal bir parçasıymış gibi görünmelidir. Bu sayede reklam tıklamalarını arttırarak adsense kazancını arttırmak için olumlu bir adım atmış olacaksınız.

Bu yazımızda adsense reklam kazancını arttırmak için önemli yöntemlerden olan yazı içine reklam yerleştirmek için gerekli ad-inserter eklentisinin kurulumunu ve kullanımını inceledik.

Konuyla ilgili soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünden yazarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yeni yazılarımızdan hemen haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.