Adsense Adres (PIN) ve Banka Hesabı Doğrulama (Resimli Anlatım) | Adsense Rehberi

23.05.2019
712
A+
A-

Adsense başvurusu kabul edilen web sitesi sahiplerinin bir sonraki yapması gereken işlem pin kodu ile adres ve banka hesap bilgileri doğrulamasıdır. Peki adsense pin kodu ne zaman gelir? Adsense pin kodu ile doğrulama nasıl yapılır? Adsense banka hesabı doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense Adres (PIN) ve Banka Hesabı Doğrulama  (Resimli Anlatım) | Adsense Rehberi
Bu Yazıyı Paylaş:

Adsense başvurusu kabul edilen web sitesi sahiplerinin bir sonraki yapması gereken işlem pin kodu ile adres ve banka hesap bilgileri doğrulamasıdır. Peki adsense pin kodu ne zaman gelir? Adsense pin kodu ile doğrulama nasıl yapılır? Adsense banka hesabı doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense onayı almak başlı başına sıkıntılı bir süreçtir. Hala adsense onayı alamadıysanız Adsense Hesabı Onaylatmak için %100 Garantili İpuçlarını anlattığımız dev rehberi mutlaka incelemelisiniz.

Diyelim ki bu zor süreci aştınız ve adsense hesabını onaylatmayı başardınız. Sonraki adımda yapmamız gereken iki önemli adım daha bulunmaktadır.

Bu adımlar;

 1. Adsense pin kodu ile adres doğrulaması,
 2. Adsense banka hesabı doğrulaması

olacaktır. Adsense ile kazandığınız paranın hesabınıza aktarılabilmesi için bu işlemlerin tamamlanması son derece önemlidir. Şimdi sırasıyla bu işlemlerin nasıl yapılacağını inceleyelim.

1- Adsense pin kodu ile adres doğrulaması nasıl yapılır?

Adsense hesabı onaylandıktan sonra, adsense kazancı pin kodu gönderimi için gerekli ödeme eşiğini geçtiğinde 2 ila 4 hafta arasında , adsense sistemine kayıt olurken belirlenen adrese içinde bir adsense onay pini olan zarf posta yöntemiyle gönderilecektir. Buradaki ödeme eşiği Türkiye için $10 ile eşdeğer olarak ifade edilmiştir.

adsense-pin-kodu-zarfı-ne-zaman-gelir

Adsense Adres Doğrulaması – PIN Zarfı

Bu aşamada herkesin aklındaki soru adsense pin kodu ne zaman gelir? Sorusudur. Çünkü pin kodunun adresinize ulaşması 1-3 ay gibi uzun bir zaman almaktadır. Pin zarfınız posta dağıtım şirketine ulaşsa bile, sizin için son derece önemli olan ancak dağıtım yapan görevliler için normal bir fatura bildirim zarfı kadar önemsiz olan pin zarfını apartmanınızın kapı eşiğinden atılmış olarak veya başka bir komşunuzun posta kutusunda bulabilirsiniz. Bu nedenle bu süreçte apartmanınıza gelen tüm zarfları kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Zarf elinize ulaştığında içinden 6 basamaklı bir sayıdan oluşan adsense pin kodu  çıkacaktır. Bu kodu adsense hesabınıza giriş yaparak adres doğrulama alanına yazarak doğrulama işlemi yapılmalıdır. Pin kodu dikkatli girilmelidir. Aksi taktirde 3 yanlış denemeden sonra pin kodu bloke olacaktır.

google-adsense-pin-kodu-giris

Adsense Adres Doğrulaması – PIN Kodu Girişi

Pin kodu belirli bir süre geçmesine rağmen elinize ulaşmadıysa tekrar talep edilebilmektedir.

Adres doğrulaması yapıldıktan sonraki adım banka hesabı doğrulaması olacaktır.

2- Adsense banka hesabı doğrulaması nasıl yapılır?

Adres doğrulaması yaptıktan sonra yapılması gereken diğer önemli işlem banka hesabı doğrulamasıdır. Bu işlem için öncelikle sol menüden Ödemeler başlığı seçilmelidir. Açılan sayfada Ödeme Yöntemlerini Yönetin kartını seçin.

adsense-ödeme-hesabı-ekleme-ekrani

Adsense Ödeme Hesabı Ekleme Ekranı

Açılan pecerede Ödeme Yöntemi Ekleyin kartına tıklayarak ödeme almak istediğiniz banka adı ve hesabın iban numarası girilmelidir.

adsense-odeme-banka-hesabi-ekleme

Adsense Ödeme Banka Hesabı Ekleme

Banka hesabı tanımlandıktan bir süre sonra google hesabınıza 0,1 ile 1 tl arasında bir ödeme yapacaktır. Bu süreçte zaman zaman hesabınızı kontrol etmekte fayda vardır. Ödeme geldikten sonra banka hesap doğrulama aşamasında google’in ödediği bu tutarı seçerek banka hesabını da başarılı bir şekilde doğrulamış olacağız.

adsense-banka-odeme-dogrulamasi

Adsense Banka Ödeme Doğrulaması

adsense-banka-hesabı-doğrulama-islemi

Adsense Banka Hesabı Doğrulama İşlemi

Bundan sonra adsense hesabınızda biriken para o ayın sonuna kadar 200 TL olan ödeme eşiğini geçerse kesinleşmiş kazanca dönüşecektir. Google her ayın 20’sinden sonra ödemeleri hesaplara göndermektedir. Ay sonuna kadar 200 TL ödeme eşiği geçilemediyse bir sonraki ay adsense kazançları üzerine eklenerek eğer 200 TL yi geçtiyse o ayın 20’sinden sonra ödemeler yapılır.

Bundan sonra webmaster’a düşen görev SEO uyumlu makaleler hazırlamak, yazılarının google aramalarında üst sıralara çıkmasını sağlamak, bu sayede web sitesine yüksek oranda ziyaretçi sağlayarak adsense kazancını arttırmak olacaktır.

Bu yazıda adsense hesap onayı sonrası adımlardan olan adsense pin kodu ile adres doğrulaması ve adsense banka hesabı doğrulaması için yapılması gereken işlemleri inceledik.

Konuyla ilgili öneri ve görüşlerinizi yorumlar bölümüne yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Yeni yazılardan anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Happy dedi ki:

  Ben Google hesabı açarken nick kullandım. Adsense hesab kısmında ad kısmında nick olması sorun olur mu yoksa adsense hesabında gerçek ad ve soyad mı kullanılmalı ? Yani kanalımın adını nereye yazıyorum.
  Kendi gerçek adımı ve soyadımı nereye yazmalıyım ?
  Birde taşınma işinden dolayı arkadaşımın adresini versem adsense zarfını o alabilir mi ? Sorun olur mu ?

  1. wprehber dedi ki:

   Adresin kime ait olduğu önemli değil önemli olan zarftaki pine ulaşabilmek. Adsense hesap başlığı altındaki kişisel ayarlara girerek isim değişikliği yapabilirsiniz.